Mateusz Michalski najlepszym sportowcem niepełnosprawnym 2013

W sobotę (11.01.2014) odbyła się Gala Mistrzów Sportu 2013 podsumowująca  79. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca 2013 roku. W kategorii Najlepszy sportowiec niepełnosprawny wyróżniony został Mateusz Michalski, zawodnik sekcji lekkoatletycznej Gorzowskiego Związku  Sportu Niepełnosprawnych "START" Gorzów Wlkp. Mateusz Michalski  zwany "polskim Usainem Boltem" od 2011 r. nieustannie zdobywa lekkoatletyczne laury, sprawnie wspinając się po kolejnych szczeblach kariery na bieżni.
Począwszy od Mistrzostw Europy w 2009 roku poprzez Mistrzostwa  Świata w Christchurch 2011 oraz odbywających się rok później igrzysk w Londynie zawodnik nieprzerwanie pozostawia rywali w tyle. Nie inaczej było też w minionym roku, który stał przede wszystkim pod znakiem Mistrzostw Świata w Lyonie (lipiec 2013 r.) we Francji., Pochodzący z małej wsi Węgierki 26-latek potwierdził sukcesywnie zwyżkującą dyspozycję, zgarniając złote medale na obu trenowanych przez siebie dystansach, które zostały dodatkowo okraszone przez niego rekordami mistrzostw. Michalski startuje w kategorii T12 (niepełnosprawność narządu wzroku).
Największym sukcesem sportowym Mateusza Michalskiego jest rekord świata na 200 m- 21,56 s. ustanowiony w biegu finałowym podczas Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.

 

Comments are closed.