Honorowy obywatel powiatu międzyrzeckiego

GZSN „Start” w Gorzowie Wlkp. informuje, że nasz były zawodnik sekcji LA a obecnie działacz STARTu (członek Komisji Rewizyjnej) Mieczysław Śmigielski, zamieszkały w Skwierzynie, otrzymał dnia 26.02.2014r. nominację HONOROWEGO OBYWATELA POWIATU MIĘDZYRZECKIEGO na wniosek Radnych Powiatowych ze Skwierzyny.
Tytuł ten jest szczególnym wyrazem uhonorowania za wybitne zasługi na rzecz Powiatu Międzyrzeckiego. Zgodnie z zapisem uchwały tytuł nadaje się za działalność na rzecz rozwoju powiatu oraz wspieranie jego inicjatyw. Kapituła Honorowa na posiedzeniu w listopadzie 2013 r. rozpatrzyła pozytywnie osiem wniosków o nadanie tytułu „Honorowy Obywatel Powiatu Międzyrzeckiego”.

Otrzymali je: Alf Kowalski (pośmiertnie), Tadeusz Podbielski (pośmiertnie), Stefan Cyraniak,
Mieczysław Śmigielski, Stanisław Mikanowicz, Mieczysław Kuryś, Franciszek Bernard Leśny, Aleksander Stefan Zielonka. Do sali kinowej MOK przybyli przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin  powiatu międzyrzeckiego, dyrektorzy szkół, młodzież, rodziny nominatów i mieszkańcy Międzyrzecza.
Starosta Grzegorz Gabryelski bardzo ciepło i serdecznie przywitał pierwszych w dziejach powiatu międzyrzeckiego Honorowych Obywateli.
W/w nominację wręczył Przewodniczący Rady Powiatu p. Lesław Hołownia, na uroczystej sesji Rady Powiatu w Międzyrzeczu. Członkowie Kapituły złożyli bohaterom uroczystości życzenia, wręczyli legitymacje, statuetki i dyplomy. Piękne albumy otrzymali nominaci od burmistrza Tadeusza Dubickiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Macieja Rębacza.

Comments are closed.