Zawodnicy START Gorzów wśród Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością

4 kwietnia 2014 roku podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie zostały ogłoszone nazwiska zwycięzców zorganizowanego przez Fundację Sedeka Plebiscytu 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością, którego honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska Było to wyjątkowe spotkanie zawodników, zarówno tych, którzy zdobyli medale podczas Igrzysk Paraolimpijskich wiele lat temu, jak i tych sportowców, którzy na podium stanęli niedawno.

W pierwszej fazie plebiscytu wzięło udział ponad 29 tys. osób. Spośród 272 sportowców wyłoniono 40.

W pierwszej 40 niepełnosprawnych sportowców znalazła się zawodniczka Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” Małgorzata Korzeniowska, brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Sydney 2000 w łucznictwie.

Finaliści Plebiscytu otrzymali Medale PER ASPERA AD ASTRA - przez trudy do gwiazd!

Wśród odznaczonych zawodników GZSN "START" znalazł się również lekkoatleta, podwójny medalista Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 (złoty medal w biegu na 200 m oraz srebrny na dystansie 100 m) - Mateusz Michalski.

Mateusz Michalski otrzymał Nagrodę Specjalną w Plebiscycie 40- lecia na 10 Najwybitniejszych Polskich Sportowców z Niepełnosprawnością Medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w latach 1972-2012 ufundowaną przez firmę  GEDEON RICHTER.

Comments are closed.