Pięć medali dla gorzowskich lekkoatletów

21 medali, w tym 9 złotych, 5 srebrne i 7 brązowych – 6 miejsce w klasyfikacji medalowej oraz 11 kwalifikacji Paraolimpijskich na Igrzyska w Rio de Janeiro przywiozła lekkoatletyczna reprezentacja Polski  z Mistrzostw Świata IPC w Doha – Qatar. w tym 5 medali (2 złote, i 3 brązowe) -  zawodników GZSN „Start” Gorzów Wlkp.

 

Był to pierwszy start, gdzie zawodnicy walczyli o kwalifikacje Paraolimpijskie dla Kraju na Igrzyska w Rio de Janeiro. Gwiazdą pierwszego formatu Reprezentacji Narodowej na MŚ IPC była  Barbara Niewiedział, która zdobyła 3 złote medale (400, 800, 1500m). Rekord Świata w skoku wzwyż M. Lepiato (218) i Rekord Świata kulomiotów Bartosza Tyszkowskiego (13.43) i Janusza Rokickiego oraz Rekord Mistrzostw Świata w sprincie na100m Michała Derusa (10.73) to tylko jedne z wielu sukcesów  niepełnosprawnych lekkoatletów.

 

Był to bardzo udany występ naszej 38 osobowej Reprezentacji, która w klasyfikacji medalowej zajęła bardzo dobre 6 miejsce na 100 startujących państw - ustępując takim potęgą jak: Chiny, Rosja, USA, Wielka Brytania, Tunezja, a wyprzedzając: Brazylię, Australię,  Niemcy, Francję... . Cieszy również zdobycie pierwszych 11 kwalifikacji na IP w Rio de Janeiro. Warto dodać,      że w MŚ startowało 13 zawodników Gorzowskiego „Start” podsumował Zbigniew Lewkowicz  Trener – Koordynator Kadry Narodowej.

 

Złote medale:

Tyszkowski Bartosz –  Kula kl F41 (13,43m) WR

Lepiato Maciej – skok wzwyż kl F44 (218cm) WR

 

Brązowe medale:

Mamczarz Łukasz – skok wzwyż kl F42  (178 cm)

Michalski Mateusz – 200m kl T13 (21,92s)

Wietecki Marek – dysk kl F12 (44,76m)

 

V miejsce:

Imianowski Adrian – dysk  kl F52 (15,29m) PB

Herbut Marcin – skok wzwyż  kl T47 (176cm) PB

Wojnicki Mateusz – oszczep kl F34 (22,67m)

Stoltman Lech – kula kl F55 (11,36m) PB

 

VI miejsce:

Pietrucha Mariusz – trójskok kl T20 (11,98m)

 

VII miejsce:

Pietrucha Mariusz – skok w dal kl T20 (6,77m) PB

Blatkiewicz Tomasz – kula kl F37  (13,31m), dysk (44,55m)

Tyszkowski Bartosz – oszczep kl F41 (33,35m)

 

VIII miejsce:

Rega Jakub – 800m  kl T36 (2:25,69)

Wietecki Marek – oszczep kl  F13 (51,67m)

 

X miejsce:

Lepiato Maciej – skok w dal kl T44 (6,04m)

 

XI miejsce:

Wojnicki Mateusz – kula kl F34 (8,22m)

 

XII miejsce:

Wietecki Łukasz – 1500m kl T13 (2:21,17)

 

Comments are closed.