8 medali lekkoatletów GZSN „START” na Mistrzostwach Świata w Londynie

W dniach 10- 24 lipca 2017r. w Londynie odbywały się Mistrzostwa Świata World Para Athletics w lekkiej atletyce.

Polska na 90 państw zajęła 12 miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 28 medali (4 złote, 10 srebrnych i 15 brązowych). W Mistrzostwach Świata uczestniczyła rekordowa liczba zawodników (16 lekkoatletów) Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”, którzy zdobyli 8 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe).

Warto dodać, że Złoty krążek wywalczył, po raz 4 z rzędu na mistrzostwach świata Maciej Lepiato!  Srebrny medal Lecha Stoltmana jest jego największym osiągnięciem na Mistrzostwach Świata. Bardzo dobrze przygotowany w sprincie Mateusz Michalski udowodnił, że nadal przynależy do światowej czołówki. Cieszymy się z bardzo dobrego debiutu na MŚ - Krzysztofa Ciukszy 2 srebrne medale (200 i 400m) w pięknym stylu, kolejny udany debiut to Renata Śliwińska, która srebrny medal w kuli okrasiła rekordem Europy i wspaniały debiut najmłodszego zawodnika naszej reprezentacji Łukasza Czarneckiego, który mimo kontuzji (złamana i zadrutowana ręka) poprawił swój rekord życiowy w oszczepie o 7 metrów zdobywając brązowy medal - podsumował Zbigniew Lewkowicz

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodników GZSN „START”

Maciej Lepiato zdobył złoty medal w skoku wzwyż;

Renata Śliwińska zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą, VI miejsce w rzucie dyskiem;

Ciuksza Krzysztof zdobył  po srebrnym medalu w biegu na 200 m i  400 m, w biegu na 100 m zajął VII miejsce;

Czarnecki Łukasz zdobył brązowy medal w rzucie oszczepem;

Michalski Mateusz zdobył srebrny medal w biegu na 100 m i brązowy medal w biegu na 200 m;

Stoltman Lech zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą;

Bielska Daria zajęła V miejsce w rzucie dyskiem;

Blatkiewicz Tomasz zajął miejsce VI w pchnięciu kulą i X miejsce w rzucie dyskiem;

Głąb Michał zajął miejsce VII w rzucie dyskiem i X miejsce w pchnięciu kulą;

Imianowski Adrian zajął VII miejsce w rzucie dyskiem;

Mamczarz Łukasz zajął IV miejsce w skoku wzwyż;

Mrzygłocki Damian zajął IX miejsce w pchnięciu kulą;

Rega Jakub zajął VIII miejsce w biegu na 400m i 800m;

Wietecki Łukasz zajął VIII miejsce w biegu na 800m, IV miejsce w biegu na 1 500m i V miejsce w biegu na 5 000m;

Wietecki Marek zajął IV miejsce w rzucie dyskiem i V miejsce w rzucie oszczepem;

Pietrucha Mariusz zajął XIII miejsce w skoku w dal.