Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak pogratulował zawodnikom osiągniętych sukcesów na MŚ IPC w Londynie

Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” gościł w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak pogratulował zawodnikom osiągniętych sukcesów na MŚ IPC w Londynie.

– Spotykamy się po raz kolejny. Jestem wdzięczny za to, co robicie w Gorzowskim Związku „Start”. Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć i z tego, że promujecie zarówno województwo lubuskie jak i całą Polskę. Wasze działania przynoszą nam wielką chlubę. Chciałbym wam serdecznie pogratulować i podziękować za osiągnięcia na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Londynie. To powód do dumy – mówił Wojewoda Lubuski.

Na Mistrzostwach Świata w Londynie, które odbywały się w lipcu br., startowało 1300 zawodników w tym 45 Polaków. W Mistrzostwach Świata startowało 16 zawodników Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start". Z ich udziałem Reprezentacja Polski zajęła w klasyfikacji medalowej XII miejsce zdobywając łącznie 29 medali: 4 złote, 10 srebrnych, 15 brązowych.

– Zdobyte medale to ogromny powód do dumy. Dziękuję za wysiłek, hart ducha, siłę, zaangażowanie, odporność psychiczną. Wszystkie działania, które podejmujecie to doskonały przykład dla ludzi, którzy w swoim życiu borykają się z różnymi przeciwnościami – dodał wojewoda.

Wojewoda Lubuski pogratulował również trenerom i całemu kierownictwu Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Podkreślił, że w dużej mierze przyczynili się do sukcesów swoich podopiecznych.

 

 

Comments are closed.