5 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe medale Zawodników GZSN START na Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie

W dniach 22-26 listopada odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 26 klubów z Polski i ze świata (Holandia, Indie, Izrael, Kazachstan, Korea, Zjednoczone Emiraty Arabskie).

W zawodach brało udział łącznie 85 mężczyzn i 47 kobiet w różnych kategoriach niepełnosprawności.

Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych "START" w Gorzowie Wlkp. reprezentowało pięcioro zawodników: Siuda Karolina- kategoria S12, Szwed Leszek- kategoria S9, Koźmiński Patryk-kategoria S10, Wola Mateusz -kategoria S8,
i Wiśniewska Małgorzata- kategoria S10.

Najlepszą zawodniczką Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "START" w Gorzowie Wlkp. okazała się Karolina Siuda, która wywalczyła 5 złotych medali w konkurencjach: 50 i 100 metrów stylem dowolnym, 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz 50 metrów stylem grzbietowym.

Zaskoczeniem mistrzostw okazał się 15- latek – Mateusz Wola, który pierwszy raz pływał w mistrzostwach dla osób dorosłych na basenie 50- cio metrowym i zdobył dwa brązowe krążki na dystansach 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz srebro w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

 

Comments are closed.