ZAWODNICY GZSN „START” stypendystami PROGRAMU TEAM 100

 

W dniu 31.01.2018r. odbyła się konferencja prasowa, podczas której Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka wraz z prezesem Polskiej Fundacji Narodowej Cezarym Jurkiewiczem oficjalnie ogłosili powiększenie liczby beneficjentów Programu o kolejnych 73 sportowców,  w tym zawodników z niepełnosprawnościami.

Projekt powstał z inicjatywy ministra sportu, we współpracy z Fundacją Narodową i Instytutem Sportu. Zakłada wspieranie młodych sportowców, przygotowujących się do igrzysk w Tokio w 2020 roku. Każdy z uczestników otrzymuje rocznie 40 tys. zł, którymi sam dysponuje i przeznacza na wybrane przez siebie cele.

W programie TEAM 100 udział biorą zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START”: Maciej Lepiato – lekko atletyka, Łukasz Czarnecki – lekko atletyka  oraz Kacper Pierzyński – strzelectwo sportowe.

Projekt obejmuje obecnie 200 sportowców. Minister zaznacza też, że 127 beneficjentów programu zdobyło w ubiegłym roku 98 medali na mistrzostwach świata i Europy, w tym 22 złote.

 

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów !

 

 

 

 

fot. Dariusz Pierzyński

Comments are closed.