Otwarty Miting Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce Słubice, 18-20.05.2018r.

W dniach 18 – 20.05.2018r. odbył się Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny
w Słubicach. Na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkały się
23 ekipy z następujących miast: Białystok, Bydgoszcz, Cieszyn, Gdańsk, Grudziądz, Gorzów Wlkp., Koszalin, Poznań, Radom, Siedlce, Szczecin, Tarnów, Warszawa, Włoszczowa, Wrocław, Zduńska Wola, Zielona Góra, Goleniów, Skorzewo, Katowice, Złotów.
Podczas zawodów w dniu 19.05.2018r. padł rekord świata w rzucie oszczepem. Podopieczna gorzowskiego "Startu" Renata Śliwińska (klasa startowa F40) pobiła rekord z wynikiem 23,17m. Kolejny rekord świata w dniu 20.05.2018r.  w rzucie dyskiem w klasie F34 pobiła Lucyna Kornobys (Start Wrocław). Również wynik lepszy od Rekordu Europy uzyskał Michał Głąb w rzucie dyskiem 1kg (29,52m) (Start Gorzów Wlkp.)

Nagrody w poszczególnych konkurencjach zdobyli:

- Dla Najlepszego zawodnika w Skokach – Maciej Lepiato skok wzwyż - 2.10m
(876 pkt.) Start Gorzów Wlkp.

- Dla Najlepszego zawodnika w Rzucie Dyskiem – Marek Wietecki 44,75m
(937 pkt.) Start Gorzów Wlkp.

- Dla Najlepszego zawodnika w Rzucie Oszczepem – Łukasz Czarnecki 38.80m
(708 pkt.) Start Gorzów Wlkp.

- Dla Najlepszego zawodnika w Pchnięciu Kulą – Janusz Rokicki 13.63m
(957 pkt.) IKS Cieszyn

- Dla Najlepszego zawodnika w Biegach

  1. Mateusz Michalski 100m – 10.94s (971 pkt.) Start Gorzów Wlkp.
  2. Michał Kotkowski 400m – 53.56s (896 pkt.) Start Poznań
  3. Daniel Pek 800m – 1;57,81 (863 pkt.) UKS Olimpijczyk Skorzewo

- Dla Najlepszej zawodniczki w skokach – Karolina Kucharczyk skok w dal – 5.94m ( 1071 pkt.)

- Dla Najlepszej zawodniczki w Rzucie Dyskiem - Renata Śliwińska 22,44m (1041 pkt.) Start Gorzów Wlkp.

- Dla Najlepszej zawodniczki w Rzucie Oszczepem – Renata Śliwińska 23.17m (1020 pkt.) Start Gorzów Wlkp.

- Dla Najlepszej zawodniczki w Pchnięciu Kulą – Ewa Durska 13.02m (939 pkt.) UKS Barnim Goleniów

- Dla Najlepszej zawodniczki w Biegach

  1. Alicja Fodorow 100m – 12.66s (925 pkt.) Start Poznań
  2. Sabina Stenka 400m – 61.56s (862 pkt) Start Szczecin
  3. Małgorzata Ignasiak 200m – 26,65s (746 pkt.) Start Poznań

- Dla Najlepszego zawodnika w konkurencji memoriałowej - 400m

I – Kotkowski Michał– Start Poznań

II – Ciuksza Krzysztof– Start Gorzów Wlkp.

III – Gil Sebastian – Start Gorzów Wlkp.

- Dla Najlepszej zawodniczki w konkurencji memoriałowej - 400m

I –Pieczychlebek Sandra Start Gorzów Wlkp.

II – Jasińska Natali CR Start Grudziądz

III – Krzywdzińska Agata CR Start Grudziądz

- Puchar Burmistrza Słubic zdobyli: Dla Najmłodszego zawodnika - Pierzchała Michał – Start Gorzów Wlkp., Dla Najmłodszej zawodniczki - Sitarz Maria – Start Gorzów Wlkp.

- Puchar dla Najlepszego Zawodnika  Mitingu zdobył Mateusz Michalski 100m– 10.94s (971 pkt.) Start Gorzów Wlkp.

- Puchar dla Najlepszej Zawodniczki - Karolina Kucharczykskok w dal – 5.94m
( 1071 pkt.)

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

 

 

 

Comments are closed.