Spotkanie Pary Prezydenckiej z paralekkoatletami 5 września 2018r

Chylę czoło przed Państwa hartem ducha i wspaniałymi wynikami – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z medalistami Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie 2018.  W spotkaniu uczestniczyła również Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Polska reprezentacja podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które w Berlinie odbyły się w dniach 20-26 sierpnia, wywalczyła w sumie 61 medali i uplasowała się na 1 miejscu w klasyfikacji medalowej. Polacy zdobyli w sumie 26 złotych krążków, 15 srebrnych i 20 brązowych. Do Berlina pojechała grupa 60 polskich zawodników (najliczniejsza ze wszystkich). Wynik tegorocznych Paralekkoatletycznych ME jest najlepszy w historii polskich udziałów.

To niesamowity sukces. Jesteśmy Państwu ogromnie wdzięczni
i z całego serca chciałem osobiście, razem z Małżonką, pogratulować
i podziękować, że zechcieliście Państwo przyjąć zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego – powiedział Andrzej Duda.

Dziękował sportowcom za wspaniały wysiłek i sukcesy oraz
za wszystko, co robią dla siebie, dla Polski, w roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Prezydent zaznaczył również, że paralekkoatleci pokazują innym, że można przełamywać bariery, osiągać sukcesy i nawet jeśli jest się dotkniętym niepełnosprawnością, to można być sprawniejszym niż  ci, którzy niepełnosprawności nie mają. - I to jest wielki pokaz ducha  - podkreślił.

Zwrócił także uwagę, że ogromną zasługą paralekkoatletów jest to,
że dzięki nim osoby dotknięte niepełnosprawnościami przełamują się,
aby zacząć uprawiać sport.

Prezydent otrzymał koszulkę reprezentacji Polski z podpisami,
a przekazał paralekkoatletom flagę państwową.

 

Źródło: http://www.prezydent.pl/

 

 

 

Comments are closed.