Szachiści GZSN „START” zdobyli drużynowe i indywidualne Mistrzostwo Polski Osób Niepełnosprawnych w szachach szybkich i błyskawicznych

W dniach 26-28 października Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” był organizatorem Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych
w Szachach, które odbyły się w Hotelu „MIESZKO”
w Gorzowie Wielkopolskim.

W Mistrzostwach wzięło udział 70 zawodników z całej Polski (między innymi: Wejherowo, Bydgoszcz, Wrocław, Wolsztyn, Gorzów Wlkp., Jelenia Góra, Koszalin, Częstochowa, Radom, Jemielno).

Zawodnicy walczyli o mistrzostwo indywidualne
i drużynowe w szachach szybkich i błyskawicznych.

Na podium stanęli:

Szachy szybkie – indywidualne (schorzenia wewnętrzne):

Jan Przewoźnik – I miejsce – GZSN „START”,

Władysław Pojedziniec – II miejsce – START Wrocław,

Janusz Trusewicz – III miejsce – GZSN „START”.

 

Szachy szybkie – indywidualne (schorzenia narządu ruchu):

Eugeniusz Małecki – I miejsce – UKS SZACH Wolsztyn,

Zygmunt Wielecki – II miejsce – START Wejherowo,

Bogdan Żminda – III miejsce – START Wrocław.

 

 

 

Szachy błyskawiczne – indywidualne (schorzenia wewnętrzne):

Jan Przewoźnik - I miejsce – GZSN „START”,

Andrzej Wasylkiewicz – II miejsce – START Wrocław,

Edward Pela – III miejsce – START Wrocław.

 

Szachy błyskawiczne – indywidualne (schorzenia narządu ruchu):

Zygmunt Wielecki – I miejsce – START Wejherowo

Krzysztof Jurkiewicz – II miejsce – START Wejherowo

Bogusław Kuma – III miejsce – START Koszalin

 

Szachy szybkie – drużynowo (schorzenia narządu ruchu):

I miejsce – GZSN START I  w składzie: Andrzej Kozicz, Zygmunt Boła, Grzegorz Byliński, Kajetan Przysiecki,

II miejsce – UKS SZACH Wolsztyn w składzie: Eugeniusz Małecki, Jarosław Mierzyński, Edward Englart, Romuald Olejniczak,

III miejsce – START Wejherowo w składzie: Zygmunt Wielecki, Krzysztof Jurkiewicz, Tadeusz Panek, Marek Uziałko.

 

Szachy szybkie – drużynowo (schorzenia wewnętrzne):

I miejsce – GZSN START  w składzie: Jan Przewoźnik, Janusz Trusewicz, Tadeusz Twarogiel, Marek Bajek,

II miejsce – Start Wrocław I w składzie: Władysław Pojedziniec, Edward Pela, Gwidon Zajączkowski, Andrzej Wasylkiewicz,

III miejsce – GZSN START II w składzie: Piotr Czaczka, Adam Rabczewski, Marian Kulwiński, Władysław Chrostowski.

 

Szachy błyskawiczne – drużynowo (schorzenia narządu ruchu):

I miejsce – START Wejherowo w składzie: Zygmunt Wielecki, Krzysztof Jurkiewicz, Tadeusz Panek, Marek Uziałko,

II miejsce – GZSN START I – Andrzej Kozicz, Zygmunt Boła, Grzegorz Byliński, Kajetan Przysiecki,

III miejsce – UKS SZACH Wolsztyn w składzie: Jarosław Mierzyński, Edward Anglart, Eugeniusz Małecki, Janusz Węglarz.

 

Szachy błyskawiczne – drużynowo (schorzenia wewnętrzne):

I miejsce - GZSN START  w składzie: Jan Przewoźnik, Janusz   Trusewicz, Tadeusz Twarogiel, Marek Bajek,

II miejsce - Start Wrocław I w składzie: Władysław Pojedziniec, Edward Pela, Gwidon Zajączkowski, Andrzej Wasylkiewicz,

III miejsce – GZSN START II w składzie: Adam Rabczewski, Piotr Czaczka, Andrzej Grudziński

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!

 

Comments are closed.