Ostanie wiadomości...

Sekcja Lekkoatletyka

Maciej Lepiato ( GZSN Start Gorzów Wlkp.) mistrzem Polski AZS w skoku wzwyż.

218cm w 1 próbie, rekord życiowy.
II miejsce Wojciech Theiner 218cm (w 3 próbie), III miejsce Owczarek Konrad 213cm.
(Wojciech Theiner i Owczarek Konrad ligitymują się Rekordami życiowymi 230cm
i 228cm)
Mistrzostwa Polski AZS odbyły się w Łodzi 18-19.05.2013r.
Jako trener Mistrza miałem przyjemność dekorować medalistów konkursu skoku wzwyż.
pozdrawiam
Zbigniew Lewkowicz

Największym wydarzeniem 57. mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w spalskiej hali był brązowy medal zdobyty w skoku wzwyż rezultatem 2,12 przez mistrza igrzysk paraolimpijskich w Londynie Macieja Lepiatę (Start Gorzów). To pierwszy przypadek w historii PZLA, że na podium mistrzostw kraju staje osoba niepełnosprawna fizycznie.

Maciej Lepiato odkryciem roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego.
Maćkowi kibicują nasi mistrzowie skoku wzwyż – Jacek Wszoła i Artur Partyka. – Już zdobył to, co kiedyś ja. Ma złoty medal, ma rekord świata. Osiągnął maksimum tego, co można osiągnąć w sporcie, wprawdzie w paraolimpijskim, ale jednak igrzyskach.

Mistrzostwa Polski  Osób Niepełnosprawnych w  Lekkoatletyce
Słubice   28-30.06.2013r

Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych  ,,START GORZÓW Wlkp. podczas Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w  Lekkoatletyce zdobył aż 28 medali:

Herbut Marcin1 złoty medal (skok w dal),
Gołaski Wojciech1 złoty medal (400), srebrny (trójskok) brąz (oszczep)
Mamczarz Łukasz1 srebrny medal ( skok wzwyż)
Imianowski Adrian  1 brązowy medal (dysk),

W zawodach brało udział 27 zawodników z GZSN ,,Start Gorzów Wlkp. z czego  aż 19 stanęło na podium Mistrzostw Polski w LA. Bardzo dobre starty M. Michalskiego,  Ł. Wieteckiego, M. Wieteckiego, B. Tyszkowskiego, M. Lepiaty,  J. Regi , T. Blatkiewicza, M. Wojnickiego sprawiły,  że zdominowali rywali w swoich koronnych konkurencjach. W w/w Mistrzostwach startowało ok. 180 lekkoatletów z 28 klubów.
Maciej Lepiato zawodnik GZSN ,,Start” został Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski LA niepełnosprawnych wśród mężczyzn za wynik w skoku wzwyż (212cm-wynik wyrównany Rekord Świata). W klasyfikacji konkurencji biegowych najlepszy wynik MP uzyskał Mateusz Michalski w biegu na 100m(11,15), w konkurencjach technicznych trzeci wynik uzyskał Marek Wietecki w dysku (47,33m).

Bardzo cieszy że mamy aż tylu medalistów i są to młodzi zawodnicy, którzy dotrzymują kroku rutynowym doświadczonym zawodnikom. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi Mistrzostwami Świata.
Znamy już Skład Kadry Narodowej na lipcowe Mistrzostwa Świata Lyon Francja i miło nam poinformować że na 27 zawodników pojedzie aż 10 ze „Startu Gorzów Wlkp.:
Michalski,  Ł. Wietecki, B. Tyszkowski, M. Lepiato,  J. Rega, T. Blatkiewicz, M. Głąb, Ł. Mamczarz, K. Piekart, J. Wierzbicki.

Maciej Lepiato i Łukasz Mamczarz, zawodnicy GZSN "START" uczestniczyli w
VIII Opolskim Festiwalu Skoków
,
który odbył się 9 czerwca w Opolu. Jest to niezwykle prestiżowy Festiwal, w którym uczestniczą czołowi zawodnicy polskiego i światowego skoku wzwyż, a gościnnie pojawili się również m.in. Władysław Kozakiewicz, Jacek Wszoła oraz Artur Partyka. Maciej Lepiato zajął 5 miejsce z wynikiem 2,22 m. Jest to nowy Rekord Życiowy naszego zawodnika i oczywiście wynik zdecydowanie lepszy od Rekordu Świata, ustanowionego przez Macieja Lepiato podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Nasz drugi zawodnik, skaczący na jednej nodze, Łukasz Mamczarz również popisał się wysoką formą, skacząc 1,75 m, co jest najlepszym wynikiem w sezonie. VIII Opolski Festiwal Skoków zwyciężył reprezentant Kataru, Mutaz Essa Barshim, pokonując poprzeczkę na wysokości 2,33m.