Łucznictwo

Sekcja Łucznictwa

5
5
p026_1_00

Ostatnie wiadomości...

Aktualny skład sekcji łuczniczej Start Gorzów

Stoją od lewej: Ryszard Szachowicz - RM ST, Darek Kołodziej - W1,
Ryszard Bukański - trener, Paweł Bogucki - CO Open,
Siedzą od lewej: Marek Kantczak - CO Open, Alicja Bukańska - RW ST,
Milena Olszewska - RW ST, Krzysztof Kornatowski - CO Open

p026_1_03

85 lat Polskiego Związku ŁuczniczegoGala w Centrum Olimpijskim
W Gali uczestniczyło prawie 300 zaproszonych najbardziej zasłużonych dla PZŁucz gości z ałej Polski, którzy mięli okazję obejrzeć specjalnie na tę okazję przygotowany materiał filmowy, a po tym wręczono odznaczenia resortowe, następnie Prezes Związku, Henryk Jurzak w imieniu Wielkiej Kapituły PZŁucz wręczył pamiątkowe statuetki wyróżnionym w sześciu kategoriach.
W gronie 12 łuczniczek wyróżnionych tytułem "Zawodniczki 85-lecia" zostały wielokrotne mistrzynie świata i europy oraz medalistki para i olimpijskie. W tak zacnym gronie znalazły sie dwie zawodniczki Startu Gorzów Wlkp: Alicja Bukańska
i Milena Olszewska
oraz Janina Kurkowska-Spychajowa, Alicja-Ciskowska-Maciągowska, Maria Mączyńska, Irena Szydłowska, Jadwiga Wilejto, Katarzyna Wiśniowska, Katarzyna Klata, Joanna Nowicka, Iwona Marcinkiewicz a także Małgorzata Olejnik ze Startu Kielce.

W gronie łuczników 85-lecia zalazł się Ryszard Olejnik ze Startu Kielce. Tytułem Senior-85 za całokształt działalności uhonorowany został m.in. olimpijczyk z Monachium (1972) oraz medalista igrzysk paraolimpijskich Tomasz Leżański ze Startu Warszawa


 

images1

Milena Olszewska miło będzie wspominała swój debiut na igrzyskach paraolimpijskich!
Jest 12 medal dla Polski podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie. "Brąz" zdobyła 28-letnia debiutantka w tej imprezie - Milena Olszewska. W konkurencji łuku klasycznego, w walce o brązowy krążek zwyciężyła Mongołkę Javzmę Byambarusen 6:2.
W półfinale zawodniczka klubu Start Gorzów Wlkp. zmierzyła się z Chinką Yan Huilian. Po rundzie rankingowej obie sportsmenki legitymowały się podobnym rezultatem, więc można się było spodziewać wyrównanej walki. Jednak w konfrontacji z Azjatką, Polce udało się zwycięzyć tylko w pierwszej rundzie. Później musiała już uznać wyższość rywalki. Ostatecznie pojedynek między nimi zakończył się wynikiem 6:2 (25:26, 25:21, 27:24, 24:20) dla Chinki.
Milena Olszewska musiała się więc zadowolić walką o brązowy medal.
A tego ostatniego nie zamierzała sobie odpuścić. W szranki stanęła z inną azjatycką zawodniczką, tym razem z Mongolii Javzmą Byambarusen. W rundzie rankingowej rywalka Polki zajęła ósme miejsce z wynikiem dużo gorszym niż nasza łuczniczka i różnica umiejętności potwierdziła się w tym pojedynku. Nasza reprezentantka pozwoliła Mongołce triumfować jedynie w pierwszym starciu. Reszta padał łupem Polki.

Tym sposobem, to na jej szyi zawiśnie brązowy medal!
Milena Olszewska – Javzma Byambarusen (Mongolia) 6:2 (20:23, 23:25, 21:24, 26:28)


Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012
04.09.2012
Bo srebro i złoto to nie chodzi oto, byle medal mieć.
Milena Olszewska brązową medalistką
Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.

snv81045
sl

ROZKŁAD ZAJĘĆ SEKCJI ŁUCZNICZEJ GZSN „START”
Okres jesienno-zimowy
- Sala Gimnastyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16
w Gorzowie Wlkp., ul. Dunikowskiego 5
od poniedziałku do piątku - 16.00 – 18.30

- Okres wiosenno-letni
Tory łucznicze ul. Olimpijska 1, 66-400 Gorzów Wlkp.,
od poniedziałku do piątku - 9.00 – 11.30 seniorzy
od poniedziałku do piątku - 17.00 – 19.30 młodzież

  • milena
  • sl2
  • p026_1_02