Medaliści Ogrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012

Mateusz Michalski

Mateusz Michalski złoty medal w biegu na 200m poparty rekordem świata 21,56'
Mateusz Michalski srebrnym medalistą
 w biegu na 100 m.
Polak na mecie musiał uznać wyższość tylko Rosjanina Fiedora Trikolisza (10,81 s - rekord życiowy) i zameldował się na mecie z czasem 10,88 s.

Maciej Lepiato

Złoty medal wraz z rekordem świata 2,12 cm w skoku wzwyż
Drugi amerykanin Skiba - 204 cm
Trzeci chińczyk Chen - 201 cm

Katarzyna Piekart

Złoto i rekord świata Katarzyny Piekart w oszczepie.
Katarzyna Piekart (Start Gorzów Wlkp.) zdobyła w Londynie pierwszy dla Polski złoty medal XIV Paraolimpiady. Wynikiem 41,15 ustanowiła rekord świata. Rezulat ten uzyskała w piątej kolejce
. Rekord życiowy poprawiła o 3,75 m.

Olszewska

Milena Olszewska brązową medalistką w łucznictwie.
Zawodniczka Startu Gorzów w pojedynku o trzecie miejsce w strzelaniu z łuku klasycznego RWST pokonała 37-letnią Mongołkę Javzmaę Byambasuren 6:2. Polka najpierw świetnie wypadła w strzelaniu rankingowym, plasując się na drugiej pozycji. W  ćwierćfinale wygrała z Rosjanką Iriną Batorową 6:4. W półfinale uległa 2:6 Chince Huilian Yan, która potem została mistrzynią

Mamcarz

Łukasz Mamczarz zdobył brązowy medal w skoku wzwyż podczas igrzysk paraolimpijskich w Londynie. Polak skoczył tyle samo (1,74 metra) co reprezentanci Fidżi Iliesa Delana (złoto) i Indii Grisha Hosanagara Nagarajegowda.
Polak walczył z reprezentantami Fidżi i Indii do końca o złoto, decydowała wysokość 1,74 metra. Mamczarz pokonał ją dopiero w trzecim podejściu, stąd sięgnął po brązowy medal.

Blatkiewicz

Brązowy medal dla Tomasza Blatkiewicza w rzucie dyskiem (F37/38) zdobyty wraz z rekordem Polski - 54,02m.
Tomek musiał sie wznieść na wyżyny swoich umiejętności i w piątej serii rzutem przewyższającym rekord Polski o ponad 2 m przeskoczył z piątego miejsca na trzecie medalowe.