14 medali na MP U-17 i U-21 w Tarnowie

14 medali lekkoatletów GZSN „START”

na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U -17 i U – 20

_

W dniach 18-20 czerwca 2021 odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U-17 i U–20 w Tarnowie.

Reprezentacja GZSN „START” Gorzów w składzie Gałan Agata, Iwańska Lilianna, Drygała Kacper, Dobiecki Kamil, Śrama Kacper, Szymoniak Eryk, Piątek Mateusz zdobyła 14 medali (w tym 7 złotych, 1 srebrny i 6 brązowych).
Wysokie osiągnięcia zawodników dały pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej dla GZSN „START”.
Na podium stanęli:
Agata Gałan – zdobyła 3 złote medale w biegu na 100 m, 200 m i 400 m. W biegu na 400m wyrównała rekord życiowy.
Kacper Drygała – zdobył dwa złote medale w biegu na 100 m i 400 m. Był to jego debiut debiut na takiej imprezie.
Kamil Dobiecki zdobył 1 złoty medal w pchnięciu kulą uzyskując rekord życiowy z wynikiem 10.19 i 1 medal srebrny w rzucie oszczepem i 1 medal brązowy w dysku.
Eryk Szymoniak zdobył 1 medal złoty w oszczepie i 2 medale brązowe w dysku i kuli.
Kacper Śrama zdobył 2 medale brązowe w biegu na 400m i uzyskując rekord życiowy na 200 m.
Mateusz Piątek zdobył 1 medal brązowy w skoku w dal.

Startowała też Lilianna Iwańska zajmując 4 miejsce w kuli i 5 miejsce w dysku. Był to jej debiut w takiej imprezie mistrzowskiej.