30 medali lekkoatletów na 50. Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski

W dniach 16-19.06.2022r. w Szczecinie odbywały się 50. Paralekkoatletyczne
Mistrzostwa Polski.

_

Zawodnicy Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych ,,START” podczas Mistrzostw wygrali klasyfikacje medalową zdobywając 30 medali: (15 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych medali).

Warto podkreślić, że okrasą 50. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski był Rekord Świata Renaty Śliwińskiej w pchnięciu Kulą (9,20m). Ponadto w klasyfikacji najlepszych wyników – konkurencje Techniczne wśród Pań wygrała oczywiście Renata Śliwińska, 3 miejsce zajęła Faustyna Kotłowska (dysk), a wśród Panów najlepsi okazali się – Lech Stoltman (kula) pierwsze miejsce, drugie miejsce Tyszkowski Bartosz (dysk).

Podsumowując były to bardzo udane Mistrzostwa dla Paralekkoatletów GZSN „START” Gorzów Wlkp., gdzie po raz kolejny z rzędu wygraliśmy klasyfikacje medalową, a nasi zawodnicy uzyskali Światowy poziom wyniku co świadczy o ich bardzo dobrym przygotowaniu – Z. Lewkowicz