Spartakiada im K. Nira

Opis szczegółowy Spartakiady

W dniach 18 – 19 czerwca 2021r Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” organizował Spartakiadę Integracyjną im. Kazimierza Nira, która została przeprowadzona na lodowisku CRS „Słowianki”.

Na spartakiadę zostały zaproszone Szkoły Podstawowe z Gorzowa Wlkp.( SP. 10, SP 13, SP 16, SP 14, SP 21), które maja klasy integracyjne, Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze z terenu Województwa Lubuskiego, Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Mimo upalnej pogody impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy mogli zmierzyć się w kilku dyscyplinach sportowych (tenis stołowy, łucznictwo, szachy, warcaby, blok rekreacyjno – sportowy) oraz spotkać się z Paraolimpijczykami GZSN „START”.

Na podium stanęli:
Turniej Łuczniczy:
Dziewczęta Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Emilia Niemyt
II miejsce – Lena Plis
Chłopcy Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Dawid Wasielewski
II miejsce – Kuba Dudzik
III miejsce – Maciej Seweryński
Kobiet OPEN:
I miejsce – Alicja Naczk
II miejsce – Maria Napieralska

Mężczyzn OPEN:
I miejsce – Jakub Szalski
II miejsce – Sebastian Świercz
III miejsce – Patryk Judek/ Damian Molęda

Turniej Tenisa Stołowego:
Chłopcy Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Krystian Kluska
II miejsce – Adam Dean
III miejsce – Sebastian Korbik
Kobiet OPEN:
I miejsce – Beata Seweryńska
II miejsce – Maria Napieralska
III miejsce – Patrycja Orzeł
Mężczyzn OPEN:
I miejsce – Piotr Dobrzyński
II miejsce – Grzegorz Habura
III miejsce – Damian Czernicki
Turniej szachowy:
Dziewczęta Młodsze:
I miejsce – Emilia Niemyt
Dziewczęta:
I miejsce – Małgorzata Rudnik
II miejsce – Natalia Jońca
III miejsce – Patrycja Orzeł
Chłopców:
I miejsce – Przemysław Serbakowski
II miejsce – Miłosz Kluwak
III miejsce – Maciej Seweryński

Mężczyzn OPEN:
I miejsce – Jakub Kozij
II miejsce – Michał Kramski
III miejsce – Bartek Aniśko

Turniej warcabowy:

Dziewczęta Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Lena Plis
II miejsce – Zuzanna Półtorak
Chłopcy Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Jakub Czapliński
II miejsce – Robert Zastróżny
Kobiet OPEN:
I miejsce – Natalia Kud
II miejsce – Urszula Kołpa
III miejsce – Wiktoria Przybył

Blok rekreacyjno – sportowy:
I miejsce – Maciej Stachowiak
II miejsce – Krystian Kluska
III miejsce – Robert Zastróżny
IV miejsce – Adrian Napierała
V miejsce – Amelia Mamczarz
VI miejsce – Sebastian Korbik/ Emilia Niemyt

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za czynny udział w Spartakiadzie.
Zwycięzcom gratulujmy osiągnięć sportowych!!

Zadanie dofinansowane ze środków:
• Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
• Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze

Harmonogram

Piątek

8:00 - 9:00
Dyscyplina nr 1
opis dyscypliny1

Sobota

15:00 - 16:00
Ceremonia Końcowa

Data

18 - 19 Cze 2021
Expired!

Czas

08:00 - 18:00

Etykiety

Zawody
Kategoria