Puchar Polski II Runda Parapływackiego Grand Prix Polski


Puchar Polski II Runda Parapływackiego Grand Prix Polski
11 – 13 czerwca 2021r

_

W dniach 11 – 13 czerwca 2021r Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” organizował Puchar Polski II Runda Parapływackiego Grand Prix Polski. Impreza została przeprowadzona w CRS „Słowianka” w Gorzowie Wlkp.

Na zawody przyjechało ponad 140 uczestników z 20 ekip z całej Polski m in. Lublina, Wrocławia, Zielonej Góry, Krakowa, Opola, Tych, Oświęcimia.

Na podium stanęli:

Medaliści w klasach startowych:
Kobiet:
Klasa startowa S1-5
I miejsce – Oliwia Rzeszowska – START Opole
II miejsce – Martyna Załuska – START Wrocław
III miejsce – Weronika Różańska – GZSN „START” Gorzów Wlkp.

Klasa startowa S6-8
I miejsce – Nikola Kacik – Szansa Start Gdańsk
II miejsce – Weronika Pochopień – Start Katowice Oddział Tychy
III miejsce – Marta Wolnik – LKS Gol-Start Częstochowa

Klasa startowa S9

I miejsce – Alicja Piec – KSN Start Kalisz
II miejsce – Marta Majka – LKS Gol-Start Częstochowa
III miejsce – Julia Maksara – Start Katowice Oddział Chorzów

Klasa startowa S10

I miejsce – Aleksandra Ochtera – Start Koszalin
II miejsce – Oliwia Daroch – LKS Gol-Start Częstochowa
III miejsce – Nadia Kardasz – Szansa Start Gdańsk

Klasa startowa S11 – 13
I miejsce – Nelly Nowakiewicz – Start Katowice Oddział Oświęcim
II miejsce – Karolina Witkowska – GZSN „START” Gorzów Wlkp.

Klasa startowa S14

I miejsce – Roksana Strzop – Start Katowice Oddział Tychy
II miejsce – Inez Koza – IKS DSS Kraków

Mężczyźni:
Klasa startowa S1-3
I miejsce – Franciszek Sawa ICSiR Start Lublin

Klasa startowa S4

I miejsce Dawid Bobrek – Start Katowice Oddział Oświęcim
II miejsce – Maksymilian Duda – Start Wrocław

Klasa startowa S5

I miejsce – Krystian Klich – Start Katowice Oddział Tychy
II miejsce – Maciej Wtorkowski – ZSR Start Zielona Góra

Klasa startowa S6

I miejsce – Igor Soja – IKS DSS Kraków
II miejsce – Jakub Huchla – IKS DSS Kraków
III miejsce – Kajetan Fikus – GZSN „START” Gorzów Wlkp.

Klasa startowa S7

I miejsce – Mateusz Miśkiewicz – LKS Gol-Start Częstochowa
II miejsce – Tomasz Wałaszek – START Wrocław
III miejsce – Gracjan Golimowski – ZSR Start Zielona Góra

Klasa startowa S8

I miejsce – Michał Golus – Wodnik Radom
II miejsce – Krzysztof Wójcik – Start Katowice Oddział Chorzów
III miejsce – Jerzy Ślusarski – IKS DSS Kraków

Klasa startowa S9
I miejsce – Igor Hrehorowicz – START Wrocław
II miejsce – Michał Kłos – Start Katowice Oddział Tychy
III miejsce – Gabriel Stańkowski – Szansa Start Gdańsk

Klasa startowa S10

I miejsce – Rafał Kalinowski – Start Białystok
II miejsce – Wiktor Robak – SSN Start Łódź
III miejsce – Dawid Gałuszka – Start Katowice Oddział Tychy

Klasa startowa S11 – 13

I miejsce – Wojciech Makowski – AZS AWF Wrocław
II miejsce – Kamil Rzetelski – Szansa Start Gdańsk
III miejsce – Adrian Jastrzębski – Wodnik Radom

Klasa startowa S14

I miejsce – Ryszard Michalik – IKS DSS Kraków
II miejsce – Michał Urbański – ParaSportowi Łomianki
III miejsce – Damian Perkowski – ParaSportowi Łomianki

Medaliści w konkurencjach OPEN

Konkurencja 1 Kobiet – 50m dowolny
I miejsce – Aleksandra Ochtera – Start Koszalin
II miejsce – Oliwia Daroch – LKS Gol-Start Częstochowa
III miejsce – Kamila Biernat – START Wrocław

Konkurencja 2 Mężczyzn – 50m dowolny

I miejsce – Michał Golus – Wodnik Radom
II miejsce – Kamil Rzetelski – Szansa Start Gdańsk
III miejsce – Wojciech Makowski – AZS AWF Wrocław

Konkurencja 3 Kobiet – 50m dowolny AB

I miejsce – Anna Jakubik – Start Katowice Oddział Oświęcim
II miejsce – Zofia Chwalisz – GZSN „START” Gorzów Wlkp.

Konkurencja 4 Mężczyzn – 50m dowolny AB

I miejsce – Wiktor Szczerbak – GZSN „START” Gorzów Wlkp.
II miejsce – Antoni Bury – GZSN „START” Gorzów Wlkp.
III miejsce – Paweł Kotwicki – GZSN „START” Gorzów Wlkp.

Konkurencja 5 Kobiet – 100m klasyczny
I miejsce – Nadia Kardasz – Szansa Start Gdańsk
II miejsce – Alicja Piec – KSN Start Kalisz
III miejsce – Nelly Nowakiewicz – Start Katowice Oddział Oświęcim

Konkurencja 6 Mężczyzn – 100m klasyczny

I miejsce – Przemysław Drąg – LKS Gol-Start Częstochowa
II miejsce – Michał Rosiak – Start Wrocław
III miejsce – Braian Kaczyca – Start Katowice Oddział Chorzów

Konkurencja 7 Kobiet – 50m motylkowy

I miejsce – Aleksandra Ochtera – Start Koszalin
II miejsce – Oliwia Daroch – LKS Gol-Start Częstochowa
III miejsce – Kamila Biernat – Start Wrocław

Konkurencja 8 Mężczyzn – 50m motylkowy

I miejsce – Michał Golus – Wodnik Radom
II miejsce – Igor Hrehorowicz – START Wrocław
III miejsce – Kamil Rzetelski – Szansa Start Gdańsk

Konkurencja 9 Kobiet – 400m dowolny

I miejsce – Nadia Kardasz – Szansa Start Gdańsk
II miejsce – Aleksandra Ochtera – Start Koszalin

Konkurencja 10 Mężczyzn – 400m dowolny

I miejsce – Igor Hrehorowicz – START Wrocław
II miejsce – Wiktor Robak – SSN Start Łódź
III miejsce – Tomasz Wałaszek – Start Wrocław

Konkurencja 11 Kobiet 4 x 100m zmienny

I miejsce – LKS Gol-Start Częstochowa – skład: Karolina Kupczyńska, Marta Wolnik, Oliwia Daroch, Marta Majka

Konkurencja 12 Mężczyzn 4 x 100m zmienny

I miejsce – Start Wrocław – skład: Rafał Burzyński, Igor Hrehorowicz, Michał Rosiak, Marcin Wołoszyn

Konkurencja 13 Kobiet 100m dowolny

I miejsce – Nadia Kardasz – Szansa Start Gdańsk
II miejsce – Oliwia Daroch – LKS Gol-Start Częstochowa
III miejsce – Kamila Biernat – Start Wrocław

Konkurencja 14 Mężczyzn 100m dowolny

I miejsce – Michał Golus – Wodnik Radom
II miejsce – Igor Hrehorowicz – START Wrocław
III miejsce – Kamil Rzetelski – Szansa Start Gdańsk

Konkurencja 15 Kobiet 50m klasyczny
I miejsce – Aleksandra Ochtera – Start Koszalin
II miejsce – Alicja Piec – KSN Start Kalisz
III miejsce – Kamila Biernat – Start Wrocław

Konkurencja 16 Mężczyzn 50m klasyczny

I miejsce – Rafał Kalinowski – Start Białystok
II miejsce – Michał Rosiak – Start Wrocław
III miejsce – Braian Kaczyca – Start Katowice Oddział Chorzów

Konkurencja 17 Kobiet 100m grzbietowy

I miejsce – Aleksandra Ochtera – Start Koszalin
II miejsce – Oliwia Daroch – LKS Gol-Start Częstochowa
III miejsce – Nikola Kacik – Szansa Start Gdańsk

Konkurencja 18 Mężczyzn 100m grzbietowy

I miejsce – Wojciech Makowski – AZS AWF Wrocław
II miejsce – Mateusz Miśkiewicz – LKS Gol – Start Częstochowa
III miejsce – Przemysław Drąg – LKS Gol-Start Częstochowa

Konkurencja 20 Mężczyzn 100m motylkowy

I miejsce – Igor Hrehorowicz – START Wrocław
II miejsce – Michał Golus – Wodnik Radom
III miejsce – Kamil Rzetelski – Szansa Start Gdańsk

Konkurencja 22 Mężczyzn 4 x 100m dowolnym

I miejsce – Start Wrocław w składzie: Michał Rosiak, Marcin Wołoszyn, Igor Hrehorowicz, Maciej Mączyński
II miejsce – Start Katowice w składzie: Dawid Gałuszka, Braian Kaczyca, Bartosz Szostak, Michał Kłos

Konkurencja 23 Kobiet 50m grzbietowy

I miejsce – Aleksandra Ochtera – Start Koszalin
II miejsce – Oliwia Daroch – LKS Gol-Start Częstochowa
III miejsce – Nadia Kardasz – Szansa Start Gdańsk

Konkurencja 24 Mężczyzn 50m grzbietowy

I miejsce – Wojciech Makowski – AZS AWF Wrocław
II miejsce – Mateusz Miśkiewicz – LKS Gol – Start Częstochowa
III miejsce – Przemysław Drąg – LKS Gol-Start Częstochowa

Konkurencja 25 Kobiet 50m grzbietowy AB

I miejsce – Anna Jakubik – Start Katowice Oddział Oświęcim
II miejsce – Emilia Wielogórska – GZSN „START” Gorzów Wlkp.

Konkurencja 26 Mężczyzn 50m grzbietowy AB

I miejsce – Wiktor Szczerbak – GZSN „START” Gorzów Wlkp.
II miejsce – Antoni Bury – GZSN „START” Gorzów Wlkp.

Konkurencja 28 Mężczyzn 150m zmienny

I miejsce – Dawid Bobrek – Start Katowice Oddział Oświęcim
II miejsce – Maksymilian Duda – Start Wrocław

Konkurencja 29 Kobiet 200m zmienny

I miejsce – Alicja Piec KSN Start Kalisz
II miejsce – Nelly Nowakiewicz Start Katowice Oddział Oświęcim

Konkurencja 30 Mężczyzn 200m zmienny

I miejsce – Mateusz Miśkiewicz – LKS Gol – Start Częstochowa
II miejsce – Michał Rosiak – Start Wrocław
III miejsce – Dawid Gałuszka – Start Katowice Oddział Tychy

Konkurencja 31 Kobiet 200m dowolny

I miejsce – Aleksandra Ochtera – Start Koszalin
II miejsce – Nadia Kardasz – Szansa Start Gdańsk
III miejsce – Nikola Kacik – Szansa Start Gdańsk

Konkurencja 32 Mężczyzn 200m dowolny

I miejsce – Igor Hrehorowicz – START Wrocław
II miejsce – Przemysław Drąg – LKS Gol-Start Częstochowa
III miejsce – Wiktor Robak – SSN Start Łódź

Konkurencja 33 Mieszane 50m dowolny
I miejsce – Start Wrocław w składzie: Michał Rosiak, Kamila Biernat, Julia Jakoniuk, Igor Hrehorowicz
II miejsce – Start Katowice w składzie: Monika Dendra, Michał Kłos, Nelly Nowakiewicz, Dawid Gałuszka
III miejsce – LKS Gol-Start Częstochowa w składzie: Przemysław drąg, Marta Majka, Oliwia Daroch, Mateusz Miśkiewicz

Najlepsze zawodniczki w kategorii OPEN Pucharu Polski
I miejsce – Aleksandra Ochtera – Start Koszalin
II miejsce – Oliwia Daroch – LKS Gol-Start Częstochowa
III miejsce – Nadia Kardasz – Szansa Start Gdańsk

Najlepsi Zawodnicy w kategorii OPEN Pucharu Polski
I miejsce – Michał Golus – Wodnik Radom
II miejsce – Wojciech Makowski – AZS AWF Wrocław
III miejsce – Igor Hrehorowicz – START Wrocław

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!

Zadanie dofinansowane było ze środków:
• Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu,
• Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
• Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze

Do Pobrania

_

Galeria Zdjęć

_

Zawody

GLOWNAgorzówgzsn startpływanieslowianka

Comments are disabled.