Sekcja Tenisa Stołowego

SEKCJE

Sekcja Tenisa Stołowego

Sekcja tenisa stołowego GZSN Start Gorzów Wlkp. zrzesza blisko 30 zawodników.

Zajęcia naszej sekcji mają przede wszystkim charakter rehabilitacji, rozwijania swoich zainteresowań, są formą spędzania wolnego czasu osób niepełnosprawnych. Większości zawodnikom nie przeszkadza to w osiąganiu bardzo dobrych wyników sportowych na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

W ostatnich 4 latach zdobyliśmy blisko 40 medali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Do największych sukcesów naszych tenisistów należy zdobycie brązowego medalu w Mistrzostwach Europy w turnieju drużynowym w Helsinborgu w 2020r. przez Marka Chybińskiego i Damiana Firę. Oprócz w/w zawodników medalistami Mistrzostw Polski są również: Robert Herman, Słąwomir Ogrodnik, Piotr Dobrzyński, Paweł Kuderski, Maciej Makajew. W ramach rywalizacji sportowej w celu integracji i podniesienia swoich umiejętności sportowych rywalizujemy w rozgrywkach sportowych organizowanych przez Lubuski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego – IV liga.

W kadrze narodowej osób niepełnosprawnych znajduje się 5- ciu naszych zawodników, którzy godnie reprezentują nasz klub na arenie międzynarodowej: kadra seniorów- Chybiński Marek , Fira Damian, Makajew Maciej , kadra młodzieżowa U23 – Dobrzyński Piotr , Kuderski Paweł.

Marek Konieczka Trener

TRENER

Trener sekcji tenisa stołowego

O trenerze:

Trener II klasy tenisa stołowego z ponad 20 letnim doświadczeniem trenerski. Współpracował i współpracuje z wieloma klubami z województwa lubuskiego oraz kadrą Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Od 8 lat trener sekcji tenisa stołowego GSZN Start Gorzów Wlkp. W przeszłości zawodnik klubów I i II ligi. Na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z podgorzowskich szkół podstawowych. Trener, wychowawca, nauczyciel = Pasjonat tenisa stołowego.

Zawodnicy

_

Damian Fira

 

 

 

IO Londyn 2012 – Brąz
IO Rio 2016 brąz
Mistrzyni Europy 2018 w turnieju indywidualnym

Marek Chybiński

 

 

 

IO Londyn 2012 – Brąz
IO Rio 2016 brąz
Mistrzyni Europy 2018 w turnieju indywidualnym