Stypendia Sportowe Marszałka


Stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubuskiego – wręczone!

_

W piątek, 25 lutego 2022 r., w sali konferencyjno-sportowej WOSiR w Zielonej Górze Drzonkowie wręczono stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubuskiego na 2022 rok. Wyróżniono też trenerów, których podopieczni osiągnęli wysokie rezultaty w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2021 r. oraz lubuskie kluby za zajęte miejsce w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego.

Wśród wyróżnionych, którzy otrzymają stypendia Marszałka Województwa
Lubuskiego znalazło się trzech Paraolimpijczyków GZSN „START” tj.:

  • Renata Śliwinska,
  • Maciej Lepiato,
  • Lech Stoltman.

Decyzję o otrzymaniu stypendium przez w/w zawodników odbierał p. Tadeusz Karpiński Wiceprzewodniczący Zarządu GZSN „START”.

Uprawianie sportu w czasach pandemii było dużym wyzwaniem i za to serdecznie wam dziękuję, że pomimo trudności, zamykanych obiektów, stanęliście na wysokości zadania i pokazaliście, że im trudniej w przygotowaniach, tym lepsze są wyniki – dodał. – Ale nie idźmy tą drogą. Jestem głęboko przekonany, że pandemię mamy już za sobą, a obiekty, które powstają w województwie lubuskim przyczynią się do tego, że te wyniki sportowe będą jak najlepsze powiedział wicemarszałek Łukasz Porycki.

 

Stypendia i wyróżnienia dla trenerów i klubów wręczali z wicemarszałkiem Łukaszem Poryckim – poseł Bogusław Wontor i radny sejmiku województwa lubuskiego Grzegorz Potęga.

Opracowanie:
lubuskie.pl

Galeria Zdjęć

_

Osiągnięcia

GLOWNAkarpinskilepiatośliwińskastoltman

Comments are disabled.